Jerney, ambulanceverpleegkundige bij ZorgSaam, vertelt hoe haar passie voor acute zorg haar carrière heeft gevormd. Van IC-verpleegkundige in België tot SEH en nu op de ambulance.
Hoe ben je bij ZorgSaam terechtgekomen?
In 2016 ben ik begonnen op de Spoedeisende Hulp (SEH). Ik wilde graag dichter bij huis werken en had al een positieve ervaring met ZorgSaam toen mijn dochtertje bij haar geboorte lang in dit ziekenhuis heeft gelegen. Daar zag ik de goede zorg en dat trok me enorm aan.
Wat inspireerde je om ambulanceverpleegkundige te worden?
Tijdens mijn werk op de SEH kwam ik in aanraking met de ambulancezorg. Al van jongs af aan trok dit vak me. De zelfstandigheid, diversiteit en verantwoordelijkheid spraken me heel erg aan. Dat gevoel werd alleen maar sterker op de SEH. Toen er een vacature kwam, heb ik meteen gesolliciteerd.
Kun je iets vertellen over je opleidingstraject?
In september 2021 begon ik als ambulanceverpleegkundige en startte tegelijk de opleiding. Ik had vaste begeleiders die me op een veilige en positieve manier hielpen om zelfstandig te leren werken. Gedurende het jaar heb ik verschillende toetsen moeten maken en afgesloten met een praktijktoets en een theoretisch examen. In april 2022 ben ik geslaagd!
Wat is het meest bijzondere dat je hebt meegemaakt als ambulanceverpleegkundige?
Wat ik het meest bijzonder vind aan mijn werk als ambulanceverpleegkundige? De enorme diversiteit! Geen dag is hetzelfde. Ik werk met mensen van alle leeftijden en zie allerlei ziektebeelden en situaties. We komen op veel plekken, zoals bij mensen thuis, op straat, of bij ongelukken. Daarbij werken we samen met disciplines zoals huisartsen, het Mobiel Medisch Team (traumahelikopter), brandweer en politie. Dat maakt het werk enorm uitdagend.
Hoe ziet een typische werkdag er voor jou uit?
Op de ambulance zitten we altijd met z’n tweeën: een ambulancechauffeur en een verpleegkundige. Elke dag werk ik met een andere chauffeur. De dag begint met het controleren van de ambulance: zit alles erin wat we nodig hebben en werkt alles goed? Daarna melden we ons beschikbaar bij de meldkamer en wachten we op een melding.
Bij een oproep krijgen we informatie over de locatie, prioriteit en mogelijke situatie op ons scherm in de ambulance. Tijdens het rijden bespreken we alvast wat we kunnen verwachten en wat we moeten meenemen. Ter plaatse onderzoeken we de patiënt en starten we, als dat nodig is, direct een behandeling. Soms kan de patiënt thuis behandeld worden of doorverwezen worden naar de huisarts. Als dat niet het geval is, vervoeren we de patiënt naar het ziekenhuis. Na afronding van de zorg melden we ons weer beschikbaar en kunnen we worden opgeroepen voor een nieuwe melding.
Wil jij net als Jerney een afwisselende, uitdagende carrière in de acute zorg? Kom ontdekken wat werken bij ZorgSaam betekent! Neem contact op met onze recruiters via recruitment@zzv.nl of bel naar 0115-688298 voor meer informatie of een meeloopdag.